6. ročník Behu do kopca na Kráľovu studňu

6.ročník Behu do kopca na Kráľovu studňu

OZ Kráľova studňa v spolupráci s obcou Lenartov usporiadalo 13.8.2017 už 6. ročník Behu do kopca na Kráľovu studňu. Počasie tentokrát vyšlo hlavne  pretekárom. Po úmorných horúčavách, ktoré panovali na celom Slovensku v uplynulých dňoch sa  rapídne ochladilo a to vyhovovalo hlavne bežcom. V hlavných kategóriách sa na štart postavilo celkovo 70 štartujúcich. Hneď po štarte udávala tempo  dvojica z TJ Obal servis Košice Jaroslav Szabo a Radovan Tomeček, ktorý pred rokom u nás jednoznačne vyhral s traťovým rekordom. Avšak tento rok nestíhal na svojho tímového kolegu, ktorý prišiel do cieľa znova s novým traťovým rekordom 33:51 min. Medzi ženami mala najviac síl a víťazstvo si vybojovala vekom už veteránka Iveta Vastušková z Popradu časom 48:50 min. na druhom mieste dobehla Danica Božová BK Poprad-Svit časom 51:03 min a na treťom mieste dobehla Edita Vrbiaková MARAS Team časom 51:46 min. Už po štvrtýkrát sme mali aj kategóriu najlepší Lenartovian, kde zvíťazil Peter Harňák pred Miroslavom Lamancom, Jánom Karolom a Rastislavom Tomčíkom. Kým v hlavných kategóriách bežci pretekali do kopca organizátori behu pripravili pre deti beh v obci, kde najmenší pretekári taktiež bojovali o hodnotné ceny. Aj tu sme mali novú kategóriu a to beh mamičky s kočiarmi. Bolo  veľmi milé sledovať túto kategóriu, kde mamičky bojovali so svojimi ratolesťami o to kto bude prvý. Naša vďaka patrí hlavne sponzorom, ktorí pomohli zorganizovať tento beh a to hlavne firmám: Unikov Bardejov, Canoeraft Dunajec, Horský hotel Kráľova studňa,  Sagan sport, GHP Connection, HM comp, Minimarket Kotva. Projekt bol tiež podporený z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja.  Verím, že aj v budúcom roku sa nám podarí zorganizovať už siedmi ročník behu do kopca na Kráľovu studňu.

Víťazi jednotlivých kategórií a poradie  bežcov bardejovského okresu:

Hlavná kategória do 39 rokov: Jaroslav Szabo (TJ Obal Servis Košice),5. Pavol Babej (Bardejov), 6. Vlado Frický (Atletiko Diffrent), 7.Jozef Sabol (Fričkovce), 8. Peter Harňák  (Lenartov), 9. Ján Karol (Lenartov), 10. Matúš Lukáč (Malcov), 11. Jozef Chovanec (Bardejov), 14. Denis Lamanec ( Lenartov)

Muži od 40 do 49: 1. Tomáš Kamas ( TJ Tatran Spišská Nová Ves ), 4. Peter Sidorjak ( Bardejov), 5.Marian Makara( Partizán Bardejov),6. Jozef Pavúk ( Spider Porúbka). 8. Slavomír Kostelník (Partizán Bardejov), 9. Kamil Gdovin (Nižná Voľa), 11. Jozef Kozub (Magura sport Bardejov), 12. Jozef Bľanda (Lenartov ) 14. Marian Trucka (Kurov), 16. Martin Molčan (TJ Odboj Kurov) 17. Vladimír Hric ( Bardejov), 18. Rastislav Tomčík ( Lenartov) 20. Jozef Lukáč (Malcov)

Muži od 50 do 59: 1.Jaroslav Tomeček (Tulčík), 6.Ján Beňa ( Bardejov), 7. Štefan Timco (Bardejov).

Muži nad 60: 1.Ján Kaľata (Unikov Bardejov), 3. Anton Makara (Bardejov).

Ženy do 34 rokov:1. Danica Božová (Bežecký klub Poprad Svit ).

Ženy od 35 do 49: 1. Edita Vrbiaková (Maras Team) 3. Martina Stašová (Spider Porúbka), 4. Emília Sovičová (Spider Porúbka), 5. Dana Vašková (Spider Porúbka Raslavice), 6. Nada Trucková (Kurov).

Ženy od 50 do 59: 1. Iveta Vašková (Poprad).

Juniori: 1.. Filip Čižmár (TJ Obal Servis Košice), 4. Marian Leškanič (Snakov), 5. Jakub Petrek (Malcov), 6.Pavol Lamanec (Malcov), 7. Daniel Miháľ (Malcov),8.Martin Molčan (Kurov).