13. ročník Behu do kopca na Kráľovu studňu

V nedeľu 11.8.2024 sa v Lenartove konal už 13. ročník Behu do kopca na Kráľovu studňu. Tento beh je už niekoľko rokov zaradený aj do Východoslovenskej ligy behov do kopca. Aj preto boli na štarte bežci z celého nášho kraja. Veľmi nás teší, že tento rok sme mali na štarte celkovo 118 bežcov. Asi najvýznamnejšou bežeckou postavou na štarte bola Petra Pastorová z Českej republiky, ktorá patrí medzi najlepšie bežkyne v behu na 100 km a v behu na 24 hod. Ma medaile z Majstrovstiev sveta v týchto behoch. Teraz je v príprave na Majstrovstvá sveta v behu na 100 km, ktoré budú koncom roka v Indii. Veľmi sa jej u nás páči, aj preto k nám zavítala už po druhy krát. Petra bola najrýchlejšia nielen vo svojej kategórii, ale aj celkovo medzi ženami. S časom 45:12 min. Druhá dobehla Petnuchová Ingrid z All4run za 45:38 min a tretia Piliarová Laura z Prešov Running Team za 46:25 min. U mužov zase dominoval Poliak Machowski Karol z UKS Guzikówka Krosno časom 35:59, druhé miesto obsadil Fučo Emil  MTC Vyšná Šebastová za 36:13 min a tretí Vavrek Adrián Ďulová ves časom za 37:10 min. Nás organizátorov asi najviac teší, že sa k nám bežci radi vracajú aj napriek tomu, že tento beh je považovaný za veľmi náročný. Ale zvládnuť sa ho dá o čom svedčí aj fakt, že už niekoľko rokov k nám pravidelne prichádza dnes už 81 ročný pán Gerhard Pariľak z Michaloviec. Na našom behu vládne počas celého dňa taká rodinná atmosféra a bežci si to najviac pochvaľujú. Počas hlavného behu, kedy bežci boli na tratí, na miestnej farme prebiehaj detské farmarské behy. Moderátor behu Jožko Jendrichovský pre všetke decká toho roku ich bolo 29 pripravil okrem behu aj rôzne súťaže. Bržci po náročnom behu na Kráľovu studňu, kde bol cieľ tohto behu, potom schádzali naspäť na Motorest Javorina a pri našom obecnom cintoríne ich čakali ako vždy naši seniori z obce s chutnými domácimi koláčikmi, spevom a heligonkárom Tonom Kačmárom. Po príchode na Motorest Javorina bežcov čakal chutný obed, vyhodnotenie behu a bohatá tombola. Veľa bežcov pri odchode prišlo sa osobne rozlúčiť a hlavne poďakovať za tak krásne pripravený pretek a to je pre nás organizátorov najlepšie zadosťučinenie. Lebo organizovať v dnešnej dobe takéto podujatia stojí strašne veľa námahy. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli k nám bežať a tiež všetkým, ktorí pomáhali zorganizovať tento beh.